×

DuPont viert 50 jaar Cyrel op drupa 2024

Friday May 03, 2024
Back to overview
Share this article
Op drupa 2024 viert het team van DuPont Cyrel® Flexographic Solutions vijftig jaar aan innovatie in de wereld van de flexografische drukindustrie. Het bedrijf doet dit door zijn portfolio van ‘next generation’-oplossingen die inspelen op de hedendaagse verpakkings- en druktrends.
 
“De drupa 2024-show is voor ons een fantastisch platform om onze toewijding aan de industrie te demonstreren en de geschiedenis van Cyrel® te vieren met onze klanten en partners. Voor ons team betekent klantenondersteuning en partnerschap het leveren van resultaten op alle fronten: product- en service-innovatie, duurzaamheid, kwaliteit en prestaties. We zijn verheugd om op deze beurs zoveel veelbelovende technologieën te presenteren om samen met onze klanten flexo te blijven perfectioneren”, aldus Tucker Norton, Global Business Director bij DuPont Printing & Packaging.
 
De expo van dit jaar zal zich richten op duurzaamheid – een belangrijke drijfveer voor de mondiale printmarkt – en op oplossingen die vakhandels en drukkers in staat stellen nieuwe niveaus van snelheid, kwaliteit en prestaties te leveren. “Duurzaamheid staat altijd voorop bij de lancering van onze nieuwe innovaties. We gebruiken bijvoorbeeld 100% hernieuwbare elektriciteit op alle productielocaties van Cyrel®-platen. Dit weerspiegelt onze inzet om onze ecologische voetafdruk tegen 2030 met 50% te verminderen en tegen 2050 koolstofneutrale activiteiten te voltooien, in lijn met het DuPont Science Based Targets Initiative (SBTI).”
 
Nieuwe apparatuur
Om de duurzaamheidstrend vooruit te helpen, kondigt DuPont op drupa de nieuwe Cyrel® FAST 1000 TD thermische verwerkingsplaatproductieapparatuur aam. Het nieuwe ontwerp is ontworpen om klanten in het Tag & Label- en Mid-Web-flexibele verpakkingssegment te bedienen, met plaatformaten tot 900 bij 1200 millimeter en geschikt voor activiteiten met beperkte ruimte. Het bevat geavanceerde functies van de populaire 2000 TD en 3000 TD-machines. “Deze functies zorgen voor snelle verwerking, een kleinere ecologische voetafdruk, lagere kosten en meer gebruiksgemak voor operators, samen met hoogwaardige printprestaties op een breed scala aan substraten.”
 
Twee nieuwe platen
Terwijl merken proberen minder plastic te gebruiken door over te stappen op papieren verpakkingen, zal het Cyrel®-team ook een nieuw lid van de EASY-plaatfamilie ‘flat top dot plates’ voor het thermische Cyrel® FAST-platform presenteren: Cyrel® EASY FAST EFM. Met een gemiddelde hardheid en een geoptimaliseerde formulering voor het printen op een breed scala aan papiersubstraten, bereikt deze nieuwe plaat een uitstekende inktoverdracht op gecoat, ongecoat, ruw en gerecycled papier, terwijl de sterke printprestaties op film behouden blijven. Cyrel® EASY FAST EFM beschikt over ingebouwde ‘flat top dot’-technologie die een brede printvrijheid biedt. Het heeft een glad oppervlak, bij uitstek geschikt voor het microscreenen van vaste stoffen, wat resulteert in een uitzonderlijk hoge inktoverdracht en lage puntversterking.
 
Als uitbreiding van het bekroonde Lightning-assortiment fotopolymeerplaattechnologieën wordt de Cyrel® Lightning LSE-plaat voor het eerst gepromoot. Deze nieuwe, met oplosmiddelen verwerkbare plaat is ontworpen voor apparaten met hoge intensiteit UV-LED-blootstelling en beschikt over een speciaal ontworpen oppervlak, waardoor flexibele verpakkingsdrukkers een uitzonderlijke printconsistentie kunnen bereiken.
 
Cyrel® University
De bezoekers van drupa 2024 zullen DuPont ook zijn nieuwe on-demand videotrainingsprogramma zien lanceren, Cyrel® University, ontworpen om klanten te helpen met het verminderen van vermijdbare fouten, nieuwe medewerkers snel op de hoogte te krijgen en topplaat- en perskamertalent scherp te houden. Dit biedt operators ook de mogelijkheid om ‘Cyrel® Certified’ te worden, waardoor ze zich onderscheiden van hun collega’s.
 
Het nieuwe Cyrel® University-programma zal in eerste instantie vier on-demand interactieve videocursussen bevatten die bestaan uit meer dan twaalf uur aan uitgebreide instructie, aangeboden in (vooralsnog) zes talen – Engels, Duits, Mandarijns, Frans, Spaans en Portugees – met meer talen gepland voor de komende maanden.
 
“Op bijna elk branche-evenement horen we onze klanten herhaaldelijk een grote uitdaging benadrukken: werknemers die kostbare, vermijdbare fouten maken met hun platen in de perskamer of plaatkamer. Eén enkele ‘slechte plaat’ kan zeker kostbaar zijn: in het beste geval kan het urenlange stilstand van de pers en overuren veroorzaken om een strakke deadline te halen om de plaat opnieuw te maken en een opdracht opnieuw uit te voeren. In het ergste geval kan dit ertoe leiden dat een klant een key-account kwijtraakt omdat hij een deadline mist of omdat hij een afdruk levert die niet voldoet aan de kwaliteitsverwachtingen van de klant. We erkennen dat we onze klanten moeten ondersteunen met nieuwe niveaus van service en training als aanvulling op onze uitstekende plaat- en apparatuurinnovaties”, aldus Kirk Kraines, Regional Marketing Manager voor het westelijk halfrond bij Cyrel® Flexographic Solutions.
 
drupa
“Als ‘s werelds grootste vakbeurs voor drukwerk industry biedt drupa een uitstekend platform voor ons team om te demonstreren hoe we vooruitgang blijven boeken in de flexografische printindustrie”, benadrukt Christian Apenberg, beursleider en marketingmanager voor het oostelijk halfrond. Wij heten onze vele partners, klanten en vrienden welkom op onze stand.”
 
Meer informatie
DuPont zal van 28 mei tot 7 juni 2024 aanwezig zijn in hal 8b op stand B13 op drupa 2024, Messe Düsseldorf, Duitsland. Ga voor meer informatie over drupa 2024 naar www.drupa.com